Jak wiele informacji potrafisz uzyskać z transportu wewnątrz-zakładowego?

W dobie rozwoju sztucznej inteligencji oraz organizacji opartej na wiedzy i ciągłym doskonaleniu procesów – nadszedł czas aby zainteresować się mocniej tematem transportu wewnątrz zakładowego.

 

Tysiące wózków transportowych oraz urządzeń peryferyjnych, kilkadziesiąt urządzeń AGV, wózków widłowych oraz tzw. ciągników w jednym zakładzie to standard w dużych zakładach produkcyjnych.

 

Wszystkie powyżej wymienione składniki systemu wymagają regularnych przeglądów, a możliwie jak najszybsze wykrycie ich uszkodzenia przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie ryzyka zdarzeń około wypadkowych oraz redukcję końcowego kosztu naprawy taboru.

 

Wypadki nie tylko z powodu uszkodzeń.

Duża rotacja pracowników na najniższych stanowiskach, brak doświadczenia w obsłudze urządzeń transportu bliskiego, a także nieprzestrzeganie zakładowych przepisów BHP [ w tym dopuszczalnej prędkości np max 5kmh] – stają się najczęstszą przyczyną zagrożeń i wypadków w halach produkcyjnych.

 

AWIA  – moduł lokalizacji wewnątrz zakładowej

 

Tym czym GPS jest na ” wolnym powietrzu” – tak w skrócie możemy określić system lokalizacji wewnątrz zakładowej opracowywany przez firmę Squad-Tec z Krakowa.

Założenie jest proste – jeden moduł zbierający informację na prawie 8000 mkw. powierzchni hali, jeden nadajnik na jednym urządzeniu = nieograniczona liczba informacji które możesz zgromadzić i przetworzyć w zwieszonym w chmurze centrum zarządzania.

 

 

Planowane dostępne funkcje systemu:

  • zarządzenie łańcuchem dostaw
  • wykrywanie uszkodzeń, drgań
  • wykrywanie wagi ładunku
  • nawigacja [ moduł dla ciągników, ciągników, wózków widłowych]
  • wykrywanie rodzaju ładunku oraz ilości [ moduł RFID]
  • analiza trasy przejazdu
  • pełna historia ruchu [ trasy, prędkość]